Zespół

GŁÓWNI REALIZATORZY

KOMPOZYTOR

Cezary Kurowski – kompozytor samouk. W swojej twórczości kieruje się, chęcią przekazania emocji i nastroju wynikających z treści pozamuzycznych. Szuka nowych rozwiązań poprzez łamanie przyjętych zasad muzyki i utartych ścieżek tworzenia. Niepowtarzalny styl, język muzyczny i środki wyrazu wypracował z pozornie tylko klasycznego podejścia do dźwięku, na indywidualnych zasadach.
Brak standardów i konwencjonalnych rozwiązań, zestawianie ze sobą różnych, często przeciwnych elementów i koncepcji skutkuje specyficzną harmonią, fakturą i barwą, przez co jego dzieła trudno wpisać w istniejące lub minione nurty muzyczne.
Cezary Kurowski nie wzoruje się na innych twórcach, ale powraca do czasów, kiedy muzyka była tworzona w sposób klasyczny (nuty na pięciolinii), wykorzystując instrumenty w sposób najbardziej dla nich naturalny. Jak sam z uśmiechem podkreśla: „chciałby, żeby muzyka znowu była muzyczna…”.

 .

KIEROWNICTWO MUZYCZNE

Michał Kocimski – dyrygent. Absolwent Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie (wydział dyrygentury symfoniczno-operowej) oraz absolwent Akademii Muzycznej im. K. i G. Bacewiczów w Łodzi (klasa oboju). W 2001 r. rozpoczął swoją drogę zawodową jako dyrygent; asystent m.in. Claudio Desderiego (Dyrektor Artystyczny Teatru Masi mo w Palermo), Jacova Bergmana (New York Orchestra w USA), Andrea Licaty (Dyrektor Baltimore Opera Company w USA). Pracuje na stanowisku dyrygenta w Teatrze Wielkim w Łodzi. Przygotowywał i prowadził m.in. spektakle: „Jezioro Łabędzie”, „My Fair Lady”, „Romeo i Julia”. Fot. Anna Tersa

 .

LIBRETTO / REŻYSERIA

Łukasz Pięta – teatrolog, scenarzysta i reżyser Teatru Napięcie. Absolwent teatrologii na Uniwersytecie Łódzkim. W roku 2005 powołał do życia alternatywny Teatr Napięcie. Twórca performatywny słynący z zamiłowania do niekonwencjonalnych rozwiązań scenicznych, zarówno fabularnych, konceptualnych jak i przestrzennych. W latach 2009-11 r. pracował w dziale marketingu Teatru Wielkiego w Łodzi, gdzie tworzył i koordynował niestandardowe projekty promocyjne, mające na celu ożywienie wizerunku łódzkiej opery (np. gra terenowa LARP „Uczta Cezara” oraz „Operowe KARAOKE”).

 .

KOSTIUMY / DEKORACJE

Ryszard Kaja – malarz, grafik, scenograf. Absolwent Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (wydział malarstwa i grafiki ) . Ma w dorobku ponad 150 realizacji scenograficznych w zakresie opery, baletu, dramatu na terenie całego niemal kraju i poza granicami Polski. Za swą teatralna twórczość otrzymał wielu nagród i wyróżnień. Dodatkowo zajmuje się plakatem. W ostatnich latach prawie całkowicie poświęcił się malarstwu i grafice. Z zamiłowania podróżnik, większość czasu spędza z dala od cywilizacji skąd przywozi teki nowych prac. Fot. L. Jamrozik

Asystentka Ryszarda Kai ds. produkcji dekoracji – Azja Kamińska

Asystentka Ryszarda Kai ds. produkcji kostiumów – Bogumiła Bibel

.

RUCH SCENICZNY


Genadii Rybalchenko – tancerz i choreograf. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Baletowej i College’u Choreograficznego w Charkowie oraz Państwowego Uniwersytetu Pedagogicznego w Chersoniu na Ukrainie. W latach 1998-1999 pracował jako tancerz w zespole baletowym Akademickiego Teatru Opery i Baletu w Charkowie. W latach 2000-2001 był tancerzem Teatru Muzycznego w Kijowie, następnie w latach 2001-2007 pracował w zespole baletowym Opery Narodowej w Kijowie. W latach 2007-2011 solista Teatru Wielkiego w Łodzi. Prowadzi zajęcia z choreografii w AH-E w Łodzi.

 .

KOORDYNACJA ORKIESTRY


Adam Brakowski – student Łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie altówki prof. Zbigniewa Friemana. Uczestnik wielu polskich i międzynarodowych kursów muzycznych. Grał w czołowych orkiestrach w całym kraju. Od 2006 roku pracuje na stałe w orkiestrze Teatru Wielkiego w Łodzi. W 2010 roku rozpoczął współpracę z Targowa Street Film & Music Festival, a w 2011 roku stał się również współorganizatorem. W ramach owego projektu grał z takimi artystami jak Chuck Mangione, Gary Guthman i Włodek Pawlik. Współpracował również ze stacją TV4 i telewizją Polsat jako jednen z głównych twórców rozrywkowego show pt. „Adam kontra Miłosz”.

.

ZESPÓŁ OPERY COSMOCANTO

SOLISTKI / SOLIŚCI

Agnieszka Kadłubowska, Maria Klich, Olga Maroszek, Aleksandra Markowska, Martyna Rudelytė, Magdalena Schabowska, Barbara Triit, Liza Wesołowska, Jacek Benn, Bartek Gajda, Dariusz Perczak, Damian Suchożebrski, Łukasz Wilda, Paweł Jakub Wojtasiewicz

SKŁAD ORKIESTRY

SKRZYPCE – Marcin Budziarski, Aleksandra Bartoszek, Łukasz Jóźwicki, Marcin Mazur, Agata Zamirska; ALTÓWKI – Adam Brakowski, Dorota Stera; WIOLONCZELE – Anna Kozłowska, Marta Wróblewska; KONTRABASY – Piotr Kubala, Michał Łuczak; FAGOT – Andrzej Kalkandzis; FORTEPIAN – Taras Hlushko; INSTRUMENTY PERKUSYJNE – Michał Zawadzki, Jakub Jeziorowski; GITARA – Patryk Lewi.

KOORDYNACJA PRODUKCJI

Weronika Strzałkowska, Marta Zwierzchowska, Alicja Jagodzińska

EKIPA PRODUKCJI DEKORACJI I KOSTIUMÓW

Azja Kamińska – Asystentka ds. prod. dekoracji, Alicja Maliszewska, Jarosław Bielecki, Bogusia Bibel – Asystentka ds. prod. kostiumów, Agnieszka Gajos.

Dodaj komentarz